Mainor Ülemiste ja Ericsson Eesti andsid sisse tehnoloogiakeskuse ehitusloa taotluse

31. mail esitas Mainor Ülemiste Tallinna linnale ehitusloa taotluse, et juba peagi saaks Tallinna Linnaplaneerimisamet väljastada ehitusloa, mis võimaldaks alustada Ülemiste Citysse suurimate välisinvesteeringute sekka kuuluva Ericssoni targa tootmise- ja tehnoloogiakeskuse ehitamist.


Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve tõdes, et projekt on liikunud heas tempos ning vähem kui aastaga on Mainor Ülemiste koostöös Ericssoniga saanud Tallinnalt uue tehnoloogiakeskuse rajamiseks vajalikud projekteerimistingimused. Lisaks on uue tehnoloogiakeskuse krundil lammutatud ja utiliseeritud ligi 50 000 m2 netopinnaga hoonetekompleks, mis seal varem paiknes.

„Hetkel tegeleme Vesse alajaamast elektrivõimsuse väljaehitamisega ning kaugkütte toomisega kinnistu piirile. Sooviksin esile tõsta Tallinna Linnaplaneerimisameti ja teiste linnaametite ladusat ja konstruktiivset koostööd selle projekti raames. Loodan väga, et sisse antud ehitusloa menetlemine toimub sama ladusalt,“ lisas Ursel Velve.

Ericsson Eesti tegevjuht Sirli Männiksaar kinnitab, et projekti raames on käimas intensiivne disaini- ja arendustöö nii projekti ehitustehniliste kui targa tootmise ja innovatsiooni tehnoloogiliste lahendustega. „Oleme kujundamas keskkonda, mis võimaldaks nutikat ning efektiivset tootearendust, piiranguteta koostööd nii füüsiliselt kui virtuaalselt, inimeste ja robotite vahel. Ehitusloa avalduse esitamise näol oleme koostöös Mainor Ülemistega astunud olulise sammu ehitama asumiseks, mille edukal lahenemisel saame vastavalt ajakavale alustada ehitustöödega,” märkis ta.

Ursel Velve sõnul on Mainor Ülemiste teinud jõupingutusi, et Ericssoni ootusi täita ning Tallinna linn on mõistnud projekti ambitsioonikust. „Ericsson on mitte üksnes Ülemiste Citys, vaid kogu Eesti majanduse kontekstis oluline lisandväärtuse looja. On märkimisväärne, kuid endiselt veel harukordne, kui globaalsed tehnoloogia- ja tootmisettevõtted Eesti poole vaatavad. 155-miljoniline investeering omab positiivset mõju majandusele ja sillutab loodetavasti teed veel mitmetele järgmistele suurinvesteeringutele. Ericssoni arendus on suur tunnustus Ülemiste Cityle, mis on aastaid talente ja innovatsiooni toetava keskkonna loomisse panustanud.“

Mainor Ülemiste ja Ericsson Eesti sõlmisid lepingu Ericssoni targa tootmise ja tehnoloogiakeskuse rajamiseks Ülemiste Citysse 29. juunil 2023. Tegemist on Eesti kontekstis ühe aegade märkimisväärseima investeeringuga. Uues 50 000 ruutmeetri suuruses kompleksis loodetakse arendus- ja tootmistegevust alustada 2026. aastal.
Eelmine
Mainor Ülemiste ostab kõik Technopolis Ülemiste aktsiad ja saab Eesti suurimaks bürookinnisvara omanikuks