Ülemiste City alustab rahvusvahelise hariduskompleksi ehitust

Mainor Ülemiste sõlmis Nordeconi kontserni kuuluva ehitusettevõttega NOBE lepingu Ülemiste hariduskompleksi esimese etapi ehituseks, kus alustavad 2025. aasta alguses tööd Tallinna Rahvusvaheline Kool ning avatakse Ülemiste kogukonnahoone.

Ülemiste hariduskompleksi algse projekti muudatusega kaasnenud uue ehitushanke võitis NOBE, kes rajab esimeses etapis aadressile Valukoja 9 ligi 6000-ruutmeetrise brutopinnaga Tallinna Rahvusvahelise Kooli hooneosa ja Ülemiste kogukonnahoone. Ehitustööde kogumaksumuseks on ligikaudu 11,5 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Linnakus asuvad täna Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Rahvusvaheline Kool lasteaiateenusest kuni gümnaasiumini, Emili kool ja Kalli-kalli lasteaed. Seoses planeeritava Rail Baltica terminali ehitusega seniste haridushoonete asemele ja kasvava vajadusega haridusteenuste järele, ehitatakse uus hariduskompleks keset Ülemiste linnakut.

„Ülemiste City kui targa linna üheks alussambaks on algusest peale olnud haritud tippspetsialistid nii Eestist kui välismaalt. Ülemiste linnak on praeguseks kiirelt kasvanud ja arenenud ning tuleviku peale mõeldes on vajalik välja ehitada ka siinne rahvusvaheline, kogu haridusteed kattev õpikvartal,“ lausus Ülemiste Cityt arendava Mainor ASi juhatuse esimees Kadi Pärnits. „Esimesteks suuremateks sammudeks sel teel on alates eelkoolist kuni gümnaasiumini IB-õpet pakkuva Tallinna Rahvusvahelise Kooli uue hoone ning Ülemiste kogukonnahoone valmimine järgmise aasta lõpus, pakkumaks veelgi rohkem teadmiste jagamise ja sportimise võimalusi ning samuti sotsialiseerumiskohta.“

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul on juunikuu algus olnud Ülemiste Cityle väga tegus aeg mitmeski arendussuunas – ärilinnakus lansseeriti Põhjamaades unikaalne testimiskeskkond Test City, asetati nurgakivi järjekorras teisele Tervisemajale, mis võimaldab laiendada siinset terviseklastrit ja terviseteenuste pakkumisvõimalust. „Järjekord on jõudnud hariduskvartalini, mille laiendus on ammu oodatud, toetamaks linnaku edasist mitmekülgset arengut. Mul on hea meel, et hakkame õpilaste, lastevanemate, õpetajate ja teenusdisaineritega koostöös loodud hoonet pärast pikka planeerimist ehitama ja saame juba 2025. aasta algul kogeda uut kaasaegset keskkonda, mis toetab nii õppimist kui ka liikumist ning loob omakorda lisaks meie tervisearendustele veelgi rohkem rohelist linnaruumi,“ märkis ta.

„Ülemiste Cityst on saamas iseseisev linn, kus kõik eluks vajalikud teenused on maailmatasemel. NOBE-s hindame kõrgelt nutikat, mitmekülgset ja multifunktsionaalset arhitektuuri, kus kogu hoone pinnale on leitud rakendus. Näiteks on Ülemiste City hariduskompleksis kasutusel kogu katusepind mänguplatside ja vaba aja veetmise võimaluste jaoks. Parima olustiku loomise nimel kasutatakse hoonetel nii päikesekaitseklaasi kui ka müratõkkeid. Arendaja Mainor Ülemiste loob kõigi laste unistuste õppekeskkonda, kuid avab kompleksi kasutamiseks ka kogukonnale. NOBE-l on Ülemiste City asukana rõõm osaleda linnaku ülesehitamises,“ ütles NOBE juhatuse liige ja ehitusdirektor Priit Nigols.

OP Corporate Bank plc Eesti filiaali juhataja Hannes Kaadu sõnul hindab OP kõrgelt koostööd Mainor Ülemistega. „Käesolev projekt võimaldab OP-l anda järjekordne panus Eesti ühiskonda. Ülemiste hariduskompleks loob kõik eeldused tasemel rahvusvahelise hariduse pakkumiseks ning arendajal on selge visioon, kuidas seda parimal moel teha. Kuna kompleks on keskkonnasõbralik, siis teeme seda läbi rohelise laenu. Oleme mitmel moel kooskõlas OP enda jätkusuutlikkuse programmiga“.


Eelmine
Mainor Ülemiste rekordilised tulemused 2022. aastal
Järgmine
Ülemiste City uues Tervisemajas peeti sarikapidu