Ülemiste City uues Tervisemajas peeti sarikapidu

Mainor Ülemiste ja Fund Ehitus pidasid 4. augustil Ülemiste Citysse kerkiva uue Tervisemaja sarikapidu, tutvustades koostööpartneritele ja tulevastele rentnikele ehituse hetkeseisu. 

Järgmisel aastal valmiv Tervisemaja on 2020. aastal avatud ning edukalt käivitunud esimese Tervisemaja ja Alma Tominga majja loodud  peagi avatava Ülemiste kirurgiakliiniku jätk ning asub looma sünergiat uute teenuste kaudu personaalmeditsiini, kirurgia, diagnostika ja ennetus- ja taastusravi valdkonnas.  

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul on linnaku terviseklastri laiendus ning hulk uusi valdkonna tippteadmisi ja tehnoloogiaid Ülemiste Citysse väga oodatud. „Talentide ootused ennetavatele terviseteenustele on kõrged ning üha enam liigub teenusepakkujate fookus ravilt ennetusele,“ märkis ta. „Astume terviseteenuste valikut laiendades sammu lähemale 15-minuti linna loomisele, kus on lai valik teenuseid, mis on inimestele mugavalt kättesaadavad. Lisaks valmib hoone juurde pargiala, mis teeb väljas liikumise veelgi atraktiivsemaks ning suunab inimesi oma füüsilisele tervisele tähelepanu pöörama.“  

Fund Ehituse ehitusdirektor Lauri Pikkpõld lisas, et on rõõm ellu viia sedavõrd terviklikku projekti, kus on mõeldud arenduse kõikidele etappidele ja funktsionaalsusele. „Uus Tervisemaja on 7-korruseline ning 9450 m2 netopinnaga kompleks, mille energiamärgis vastab A-klassile suuresti tänu hoone katusele projekteeritud päikesepaneelide pargile ning kaugküttele ja -jahutusele. Hoone välisruumi märksõnadeks on keskkonnasäästlikkus ja elurikkus, mis toetab igati Ülemiste City visiooni rohelisest ja kestlikust linnaruumist.“  

Aasta pärast valmiva Tervisemaja suurim rentnik on Tartu Ülikooli Kliinikum. Veel hakkavad hoones tegutsema Niine Nahakliinik, SYNLAB, BENU Apteek, MediPunkt, Dr Tomson Perearstikeskus, Perekliinik, Health Tests, Linna Grupp, Reio Vilipuu Taastusravikliinik, PSI Laste ja noorukite psühhiaatria keskus ning Ülemiste Psühhiaatriakeskus.

Tervisemaja teine hoone on projekteeritud koostöös What If OÜ-ga, hoone arhitektuurse lahenduse on koostanud Apex Arhitektuuribüroo OÜ, sisearhitektuuri Studio Argus OÜ ning maastikuarhitektuurse lahenduse Tajuruum OÜ. Ehituse peatöövõtjaks on OÜ Fund Ehitus ning rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat.

 


Eelmine
Ülemiste City alustab rahvusvahelise hariduskompleksi ehitust
Järgmine
Mainor Ülemiste juhatusega liitub Sten Pärnits