70 tudengit lähevad täna Ülemiste linnakusse töövarjuks


Täna toimub Ülemiste Citys suur töövarjupäev, mille raames on 70 IT-, personali- ja finantsvaldkonna tudengit TalTechist ja Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor töövarjudeks 15 erinevas linnaku ettevõttes.

Täna toimub Ülemiste Citys suur töövarjupäev, mille raames on 70 IT-, personali- ja finantsvaldkonna tudengit TalTechist ja Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor töövarjudeks 15 erinevas linnaku ettevõttes.

Ülemiste City strateegilise arendaja Mainor AS juhatuse esimehe Kadi Pärnitsa sõnul on töövarjupäev osa linnaku soovist viia kvaliteetse tööjõu puuduse olukorras tudengeid Eestist kui välismaalt kokku linnaku ettevõtetega nii praktika-, suvetöö- ja püsivate töökohtade täitmiseks.

Töövarjupäeva jooksul tutvuvad üliõpilased eri ettevõtetes ja asutustes sealse töökeskkonnaga ning erinevate töövahendite ja tehnikatega, mis praktika-, suvetöö- või püsiva töötamise puhul neid ees ootaks.

Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse kvaliteedijuht Kerstin Laidmäe märkis, et osalevad töövarjupäeval, kuna praktikantide võtmine on nende jaoks strateegiline valik ja hea võimalus tööandjal ja töötajal üksteist nii-öelda riskivabalt kombata. „Loodame Ülemiste City suure töövarjupäeva abiga endale tõesti tulevasi praktikante leida ja pakume neile tol päeval läbimõeldud programmi, kuhu panustavad mitmed juhid ja võtmeisikud,“ lisas Laidmäe.

TalTechi IT-teaduskonna dekaani Gert Jervani sõnul on IT kõikjal, mistõttu seisab teaduskond hea selle eest, et pakkuda väga laia profiili ja taustaga spetsialiste alates programmeerijatest ja analüütikutest kuni arendajate, automaatikute ja elektroonikuteni. „Võin väita, et meie tudengid saavad siin õppides nii maailmatasemel teadmised kui ka praktilised kogemused ning väga paljud tudengid leiavadki töö juba õpingute ajal,“ selgitas ta.

Tänasele töövarjupäevale on kaasatud sellised linnakus tegutsevad ettevõtted ja asutused nagu ABB, Ericsson Eesti, Fortum, HR Factory, LeapIn, Mainor, Maksu- ja Tolliamet, Playtech Estonia, Ramirent, RMIT, Ruutu 6, Securitas Eesti, Tallinna Lennujaam ja Tele 2.

„Tegemist on neljanda korraga, kui sarnane töövarjupäev linnakus aset leiab ning tänavu külastavad linnakut kolmel korral veel ka Põhjamaade ja Baltikumi ülikoolide tudengid ja lektorid, mis loodetavasti aitab samuti kaasa praktikantide arvu suurenemisele linnakus,“ selgitas Kadi Pärnits, kelle kinnitusel on linnak edaspidi huvitatud koostööst aina rohkemate Eesti ja välisülikoolidega.


Fotod: Marek Metslaid
Eelmine
Vesterbacka tiim ootab valitsuselt eriplaneeringu osas otsust veebruari lõpuks
Järgmine
FOTOD: Vaata, milline näeb välja Eesti IT-sektori aasta teo auhinnaga pärjatud Rahvusvaheline maja