Arendame Ülemiste Cityt – regiooni vingeimat ärilinnakut
PARIM KOGUKOND JA KONTAKTID KOOSTÖÖKS
INSPIREERIV KESKKOND LOOVUSEKS JA INNOVATSIOONIKS
KASVAME ISE JA PAKUME KOHTA, KUS KASVADA
PAKUME ABISTAVAID TEENUSEID, MIS AITAVAD PÜHENDUDA OMA ÄRILE
HEA LIGI­PÄÄSETAVUS JA MUGAV TRANSPORDI­ÜHENDUSÜlemiste City

400+

ettevõtet

36

hektarit

10 000

töötajat

120 000

kontoripinda

3000

parkimiskohta

Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Ülemiste City lehele →

Uudised

17.06.2019Vaata, milline esinduslik hoone hakkab ühendama Ülemiste Cityt lennujaamaga  


Mainor Ülemiste kinnitas uue arhitektuurikonkursi lõplikuks võitjaks Arhitektuuribüroo PLUSS töö, mille järgi kerkib Tallinna lennujaama kavandatava terminalihoone kõrvale moodne ligi 20 000-ruutmeetrine ärimaja.


Mainor Ülemiste arendusjuhi Ursel Velve sõnul toimus Sepise tn 7 ärihoone jaoks konkurss kolme Eesti ja ühe Taani arhitektuuribüroo vahel. “Ülemiste City linnakule on kavandatav hoone tähelepanuväärne, sest just selle kõrval hakkab asuma Tallinna lennujaama planeeritav uus terminalihoone ning sellest saab lennujaama ja Ülemiste City ühinemispunkt,” ütles Velve.


“Arhitektuurikonkursi lähteülesandes oli asukoha tõttu ka olulisel kohal avar ja kutsuv peasissepääs. Funktsionaalsuse osas palusime arhitektidel lahendada ka ühistöö ja sotsialiseerumise alad, mida näeme tulevikubüroodel olulise funktsionaalsusena,” märkis Velve ja lisas, et kuna Ülemiste City büroomajad kannavad Eesti innovaatorite ja leiutajate nimesid, siis paluti arhitektidel pakkuda välja ka innovaator, kelle nime uus hoone võiks kanda.

Konkursi võitnud Arhitektuuribüroo PLUSS töö Alma Tomingas kõnetas Velve kinnitusel nii Ülemiste City arendajate tiimi, linnaku ettevõtete töötajaid kui ka teenusdisaineritest ja arhitektidest koosnevat žüriid nii oma kauni arhitektuurse lahenduse, inimsõbralikkuse kui ka hoone nime ja arhitektuurse lahenduse seose poolest.

Indrek Allmann Arhitektuuribüroo PLUSS’ist selgitas, et Alma Tominga nimeline büroohoone esindab täiesti uue põlvkonna ärimaju. “Lisaks kõigele sellele, millega oleme täna A-klassi büroohoonetes juba harjunud, on siin eraldi tähelepanu pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. Olgu selleks siis sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur siseaatrium rõdudega või nn interaktiivne mets, kuhu loodud troopilises mikrokliimas on mõnus kolleegidega kohtuda ning kaamose vastu võidelda,” loetles Allmann ja uskus, et iga tulevase hoone kasutaja leiab sealt oma lemmiknurgakese.


Alma Tomingas, kelle järgi hoone oma nime saab, oli Eesti farmatseut, farmaatsiadoktor, Tartu Ülikooli farmakognoosiakateedri juhataja, hiljem arstiteaduskonna dekaan ja esimene eestlasest naisprofessor. “Alma Tomingas aitas inimesi läbi farmatseutika ja ravimtaimede ning tema tööst inspireeritud ärihoone teeb seda läbi arhitektuuri poolt loodud keskkonna,” ütles Ursel Velve ja lisas, et on suur au, et esimene naisterahva järgi kutsutav hoone Ülemiste Citys hakkab kandma just esimese eestlasest naisprofessori nime.

Mainor Ülemiste plaanib 12 maapealse ja ühe maa-aluse korrusega Sepise tn 7 hoonet ehitama hakata 2020. aasta lõpus ning loodab selle uksed avada 2022. aastal.

Hoone autorid on Indrek Allmann ja Gunnar Kurusk.
04.06.2019Esimesed nutikad liiklusmärgid Ülemistel avasid uudse tuleviku linna professuuri


Täna avasid Tallinna Tehnikaülikool (TalTech), Tallinna linn ja Ülemiste City arendajad sügisel TalTechis alustava innovaatilise tuleviku linna professuuri. Sel puhul demonstreeriti täna Ülemiste linnakusse paigaldatavaid Eesti esimesi nutikaid liiklusmärke, mis hakkavad tulevikulinna kavandamiseks koguma detailset infot linnakeskkonna ja liikluse kohta.
Loe lisaks

30.05.2019Mainor Ülemiste lõpetas rekordaasta 9-miljonilise kasumiga

Ülemiste City linnakut arendav Mainor Ülemiste AS tegi mullu oma kõigi aegade edukaima aasta, teenides müügituluna 8,8 miljonit eurot, mida on 14% enam kui aasta varem. Ettevõtte kasum moodustas 9,3 miljonit eurot, kasvades aastaga 10%.
Loe lisaks

Investorile
Võta ühendust

Klienditugi 24/7

+3726446666

Julius Stokas

Kliendikogemuse juht
julius.stokas@mainorulemiste.ee
+37255653650

Andreas Väljamäe

Müügijuht
andreas.valjamae@mainorulemiste.ee
+3725515683

Madis Judanov

Kliendihaldur
madis.judanov@mainorulemiste.ee
+372 53034773