Arendame Ülemiste Cityt – regiooni vingeimat ärilinnakut
PARIM KOGUKOND JA KONTAKTID KOOSTÖÖKS
INSPIREERIV KESKKOND LOOVUSEKS JA INNOVATSIOONIKS
KASVAME ISE JA PAKUME KOHTA, KUS KASVADA
PAKUME ABISTAVAID TEENUSEID, MIS AITAVAD PÜHENDUDA OMA ÄRILE
HEA LIGI­PÄÄSETAVUS JA MUGAV TRANSPORDI­ÜHENDUSÜlemiste City

400+

ettevõtet

36

hektarit

10 000

töötajat

120 000

kontoripinda

3000

parkimiskohta

Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Ülemiste City lehele →

Uudised

19.01.2023Ülemiste City laiendab terviselinnakut  

„Ülemiste City jaoks on oluline tervis ja tervist toetava keskkonna loomine. Ka uue Tervisemaja arendamisel oleme lähtunud Tartu Ülikooli loodud 3x3 tervisemudelist, mis loob aluse talentide vaimse, füüsilise kui sotsiaalse tervise toetamisele linnaku, tööandja ja inimese enda tegevuste kaudu,“ lausus Ülemiste Cityt arendava Mainor ASi juhatuse esimees Kadi Pärnits. „On rõõm, et saame seda fookust silmas pidades luua juba järjekorras teise linnaku Tervisemaja, et pakkuda kogukonnale veelgi laiemat valikut tervishoiuteenuseid, uusi valdkonna teadmisi ja tipptehnoloogiaid ning teenusepakkujatele uut ja innovatiivset keskkonda.“

„Tervisemaja teise etapina valmiv hoone on järjekordne näide tervikliku keskkonna loomisest linnakus – nii ehituses kui maastikuarhitektuuris oleme lähtunud eelkõige hoone funktsioonist, milleks on inimeste tervendamine, tervise hoidmine ja elukvaliteedi parandamine,“ sõnas Mainor Ülemiste ASi juhatuse esimees **Ursel Velve. „**Ootused ennetavate terviseteenuste arenemisele ja keskkonnale, kus teenuseid pakutakse, on kõrged. Teenusepakkujate ja tarbijate fookus peab liikuma ravilt ennetusele. Seetõttu toome uude hoonesse kokku keskkonna ja teenusepakkujad, kes aitavad inimestel paremini oma tervist juhtida. Kõrged ootused ja kasvav vajadus teenuste järele on omakorda andnud kindlustunnet alustada ehitustegevusega samal ajal, kui paljud arendajad panevad keeruliste olude tõttu projektid pausile.“

httpswwwulemistecityeewp-contentuploads20230118-1540x1030jpg

„Meil on alati hea meel finantseerida projekte, mis edendavad Eesti elukeskkonda ja väärtustavad elanike arengut. Ülemiste Tervisemaja näitab, et meie tervishoid liigub õiges suunas ning et ka ärikinnisvara arenduses saab olla vastutustundlik,“ kommenteeris tehingut SEB korporatiivpanganduse kinnisvara osakonna juht Anu Arnover.

Hoone on 7-korruselise lamekatusega monoliitbetoonist ehitisega, mille suletud netopinnaks on 9450 m2. Vormikeeles on kasutatud looduslikke orgaanilisi vorme: luustruktuur, neuronite võrgustik, puukoore ja lehtede mustrid ning vee looduslik lainetus. Kogu hoonesisene liikumine on üles ehitatud ümber hoone keskteljel paikneva kõiki korruseid läbiva klaaskatusega aatriumi. Aatriumi alale on projekteeritud ümber aatriumi kulgevad liikuma kutsuvad avarad kaarjad trepid. Sisearhitektuur on lahendatud rahulikes heledates ja pastelsetes toonides.

httpswwwulemistecityeewp-contentuploads20230120-1540x1030jpg

Hoone maastikuarhitektuuri idee lähtub eelkõige Tervisemaja funktsioonist – inimeste tervendamine, tervise hoidmine, elukvaliteedi parendamine. Samuti lähtub haljastus keskkonnasõbralikkusest – kasutatakse maksimaalselt kohalikke taimi võimalikult mitmekesise keskkonna kujundamiseks, mis meelitaks ligi ka erinevaid linde ning putukaid.

Hoone energiamärgis vastab A-klassile, mida aitab tagada hoone katusele projekteeritud päikesepaneelide park. Välisruumi kujunduses on tähelepanu pööratud keskkonnasäästlikkusele ja elurikkusele. Haljastuse tarbeks kogutakse ja kasutatakse sademevett.

httpswwwulemistecityeewp-contentuploads20230119-1540x1018jpg

Hoone ehitustööd algavad jaanuaris 2023 ning plaanitud valmimisajaks on juuli 2024. Projekti maksumuseks on 20,5 miljonit eurot, millest 15,4 miljoni euro ulatuses on rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat.


03.01.2023Mainor Ülemiste AS juhatusega liitus Rauno Mätas

Alates 1. jaanuarist kuulub Mainor Ülemiste AS-i juhatusse Rauno Mätas, kes on ettevõttes töötanud alates 2020. aastast ning selle aja jooksul täitnud nii arenduste projektijuhi kui arendusjuhi rolli.
Loe lisaks

21.06.2021Alma Tominga rohehoonesse kolivad rahvusvahelised tippettevõtted

Ülemiste Citys täna nurgakivi saanud Alma Tominga büroohoone ainulaadselt läbimõtestatud ja talendikeskne töökeskkond meelitab üleilmse haardega ettevõtteid. 
Loe lisaks

Investorile
Võta ühendust

Klienditugi 24/7

+3726446666

Kairi Aruvald

Müügi- ja kliendisuhte juht
kairi.aruvald@mainorulemiste.ee
+372 526 6622

Külli Saar

Võtmekliendihaldur
kylli.saar@mainorulemiste.ee
+372 5866 6912

Madis Judanov

Võtmekliendihaldur
madis.judanov@mainorulemiste.ee
+372 5303 4773

Jaanis Kriska

Võtmekliendihaldur
jaanis.kriska@mainorulemiste.ee
+372 522 9714